Resultat 2015

Grattis Christian Jonsson, bästa nettotid i mål!

Grattis Fredrik Petersén, först över mållinjen i elitgruppen!

Grattis Hanna Åberg, bästa dam och bästa nettotid damer!

Place
(race)
Place
(cat)
Bib no Category Name Time Status
1 1 16 Herr Christian Jonsson 34:21 Finished
2 2 261 Herr Fredrik Petersén 34:22 Finished
3 3 263 Herr Leon Kofoed 34:22 Finished
4 4 9 Herr Kjell Lenngren 35:50 Finished
5 5 111 Herr Simon Siöstedt 35:54 Finished
6 6 6 Herr Keddy Malmberg 36:03 Finished
7 7 7 Herr Sanny Malmberg 37:09 Finished
8 8 13 Herr Tobias Larsson 37:28 Finished
9 9 12 Herr Jesper Larsson 37:39 Finished
10 10 221 Herr Mikael Månsson 38:03 Finished
11 11 110 Herr Paul Ohlsson 38:21 Finished
12 12 11 Herr Timmy Buhre 38:56 Finished
13 13 45 Herr Edvard Hübel 39:06 Finished
14 14 4 Herr Thomas Glæsner Henriksen 39:35 Finished
15 15 169 Herr Linus Månsson 39:42 Finished
16 16 230 Herr Oscar Sundholm 40:01 Finished
17 17 5 Herr Kristian Ortner 40:04 Finished
18 18 35 Herr Andreas Falkman 40:16 Finished
19 19 1 Herr Björn Nordstedt 40:38 Finished
20 20 2 Herr Staffan Dykes 40:40 Finished
21 21 3 Herr Hampus Eckersten 40:47 Finished
22 22 32 Herr Mattias Faderberg 41:01 Finished
23 23 66 Herr Sonny Ek 41:03 Finished
24 24 257 Herr Patrik Wendel 41:07 Finished
25 25 254 Herr Mattias Averfalk 41:09 Finished
26 26 215 Herr Björn Hindborg 41:15 Finished
27 1 15 Dam Hanna Åberg 41:23 Finished
28 27 200 Herr Aniko Cedergren 41:23 Finished
29 28 251 Herr Johan Olsson 41:29 Finished
30 29 249 Herr Johan Lilienberg 41:31 Finished
31 30 41 Herr Jonas Lundström 41:39 Finished
32 31 246 Herr Andreas Larsson 41:41 Finished
33 32 114 Herr Andreas Nilsson 41:52 Finished
34 33 170 Herr Mats Sjöstrand 42:06 Finished
35 34 167 Herr Rasmus Lasson 42:45 Finished
36 35 34 Herr Michael Gullander 42:53 Finished
37 36 208 Herr Peter Eklinder 43:18 Finished
38 37 216 Herr Daniel Larsson 43:21 Finished
39 38 184 Herr David Nicolaidis 43:22 Finished
40 2 191 Dam Sandra Nilsson 43:27 Finished
41 3 14 Dam Cecilie Thomsen 43:31 Finished
42 39 84 Herr Robin Ericsson 43:37 Finished
43 40 137 Herr Andreas Dahlsjö 43:49 Finished
44 41 119 Herr Fredrik Lindell 43:53 Finished
45 42 142 Herr Filiph Hansson 43:56 Finished
46 43 144 Herr Magnus Hansson 43:56 Finished
47 44 67 Herr Richard Beaman 43:59 Finished
48 45 101 Herr Andreas Norén 44:03 Finished
49 46 223 Herr Nils Jangsell 44:12 Finished
50 47 128 Herr Philip Mossinger 44:16 Finished
51 48 156 Herr Fredrik Magnusson 44:20 Finished
52 49 194 Herr Jens Frennesson 44:26 Finished
53 50 212 Herr Anders Leo 44:29 Finished
54 51 248 Herr Emil Bernhoff 44:36 Finished
55 52 135 Herr Stefan Sjöberg 44:43 Finished
56 53 214 Herr Filip Lancing 44:45 Finished
57 54 51 Herr Mats Andersson 44:45 Finished
58 55 262 Herr Ronny Andersson 44:48 Finished
59 56 210 Herr Martin Wiberg 44:50 Finished
60 57 161 Herr ROBERT NILSSON 45:01 Finished
61 58 83 Herr Fredrik Römbo 45:02 Finished
62 4 165 Dam Anna Loserius 45:04 Finished
63 59 38 Herr Peter Bengtsson 45:06 Finished
64 60 19 Herr Fightstudio Kund 2 45:14 Finished
65 61 17 Herr Pasca Mazza Ramsby 45:14 Finished
66 62 157 Herr Fredrik Palmer 45:16 Finished
67 5 192 Dam Fredrika Nilsson 45:18 Finished
68 63 23 Herr Anders Nilsson 45:30 Finished
69 64 253 Herr Pasi Pääkkönen 45:31 Finished
70 6 160 Dam Kim Kulstad 45:36 Finished
71 65 206 Herr Mikael Eriksson 45:48 Finished
72 66 245 Herr Andreas Berntsson 45:51 Finished
73 67 81 Herr Tobias Wulff 46:02 Finished
74 68 150 Herr Fredrik Andersson 46:05 Finished
75 7 104 Dam Therése Danielsen 46:18 Finished
76 69 151 Herr Sebastian Jönsson 46:19 Finished
77 8 232 Dam Christel Jönsson 46:20 Finished
78 70 259 Herr Mikael Högström 46:21 Finished
79 71 260 Herr Linus Skog 46:30 Finished
80 72 36 Herr Mattias Persson 46:31 Finished
81 73 178 Herr Johan Drakhammar 46:41 Finished
82 74 115 Herr Daniel Larsson 46:41 Finished
83 9 46 Dam Frida Sjöström 46:43 Finished
84 75 134 Herr Jerry Nilsson 46:49 Finished
85 76 40 Herr Calle Hammer 47:03 Finished
86 10 65 Dam Ida Ek 47:11 Finished
87 77 129 Herr Fredik Henge 47:11 Finished
88 78 224 Herr jonny nilsson 47:20 Finished
89 79 256 Herr Christian Sterning 47:32 Finished
90 80 82 Herr Jon Jezierski 47:43 Finished
91 11 31 Dam Lina Lundgren 48:23 Finished
92 81 255 Herr Jonas Franzén 48:24 Finished
93 82 163 Herr Tommy Arnesson 48:28 Finished
94 83 102 Herr Tom Berglund 48:44 Finished
95 84 99 Herr Johan Bergqvist 48:45 Finished
96 85 100 Herr Gustaf Sandgren 48:45 Finished
97 12 105 Dam Anna Scholander 49:15 Finished
98 86 118 Herr Andreas Röhl 49:24 Finished
99 87 201 Herr Mikael Hernrup 49:36 Finished
100 13 26 Dam Lina Robertsson 49:45 Finished
101 14 228 Dam Åsa Nilsson 49:48 Finished
102 15 181 Dam Caroline Jeppsson 49:50 Finished
103 88 225 Herr Mikael Dahlqvist 49:50 Finished
104 89 177 Herr Martin Hall 50:05 Finished
105 90 173 Herr Marcus Stoltz 50:13 Finished
106 91 60 Herr Niklas Sjöström 50:21 Finished
107 92 75 Herr Christian carlsson 50:39 Finished
108 16 258 Dam Linnea Olsson 50:48 Finished
109 93 44 Herr Tobias Blomqvist 50:48 Finished
110 94 149 Herr Niclas Bankert 51:03 Finished
111 95 136 Herr Johannes Andersson 51:06 Finished
112 96 113 Herr Tobias Bengtsson 51:16 Finished
113 97 166 Herr Patrik Arehov 51:31 Finished
114 17 74 Dam Linda Torstensson 51:44 Finished
115 18 63 Dam Karin Boras 51:47 Finished
116 19 62 Dam Valerija Artukovic 51:50 Finished
117 20 64 Dam Petra Forsman 51:54 Finished
118 98 188 Herr Andreas Wressmark 51:59 Finished
119 99 132 Herr Alexander Montgomery 52:00 Finished
120 21 30 Dam Anna Andersen 52:00 Finished
121 100 107 Herr Dennis Olsson 52:19 Finished
122 22 112 Dam Kajsa Edvardsson 52:22 Finished
123 101 121 Herr Andreas Persson 52:24 Finished
124 102 120 Herr Pauline Bergman 52:28 Finished
125 103 174 Herr Dennis Hasselgren 52:43 Finished
126 23 226 Dam Veronika Leo 52:46 Finished
127 24 182 Dam Cecilia Temler 52:49 Finished
128 25 87 Dam Desiree Phexell 52:52 Finished
129 104 68 Herr Fredrik Ek 52:53 Finished
130 26 193 Dam Frida Parkhagen 52:55 Finished
131 105 71 Herr Dan Olsson 52:58 Finished
132 27 61 Dam Heidi Sjöström 53:06 Finished
133 28 180 Dam Susann Meland 53:20 Finished
134 106 250 Herr Åsa Cederström 53:21 Finished
135 107 72 Herr Anders Harrysson 53:23 Finished
136 29 73 Dam Sandra Harrysson 53:30 Finished
137 108 209 Herr Göran Nilsson 53:33 Finished
138 109 247 Herr Pontus Lilja 53:37 Finished
139 30 179 Dam Annica Axelsson 53:45 Finished
140 110 138 Herr Mikael Johansson 53:52 Finished
141 111 152 Herr Joon Hermansson 53:57 Finished
142 31 222 Dam Elin Sandkvist 54:16 Finished
143 112 126 Herr Niclas Holmquist 54:16 Finished
144 32 117 Dam Celia Stahl 54:23 Finished
145 33 148 Dam Birgitta Bergkvist 54:24 Finished
146 113 116 Herr Patrick Stahl 54:24 Finished
147 114 139 Herr Jonas Nilsson 54:34 Finished
148 115 234 Herr Peter Strömberg 54:39 Finished
149 116 97 Herr Erik Römbo 54:42 Finished
150 117 50 Herr Nicklas Mortensen 54:44 Finished
151 34 49 Dam Ida Borggren 54:45 Finished
152 35 164 Dam Linda Klingberg 54:46 Finished
153 118 145 Herr Claudio Opazo 55:01 Finished
154 36 146 Dam Annica Magnusson 55:02 Finished
155 119 95 Herr Felix Ortner 55:05 Finished
156 120 125 Herr Paul Andersson 55:06 Finished
157 37 124 Dam Emma Dahlström Karlsson 55:12 Finished
158 38 127 Dam Linda Jacobsson 55:15 Finished
159 121 109 Herr Samuel Blom 55:18 Finished
160 122 108 Herr John Söderberg 55:22 Finished
161 123 130 Herr Jonatan Schöld Eldh 55:25 Finished
162 39 131 Dam Cathrine Håkansson 55:26 Finished
163 124 205 Herr Stefan Kronow 55:28 Finished
164 40 252 Dam Sara Löf 55:29 Finished
165 41 187 Dam Birgitta Möller 55:30 Finished
166 42 243 Dam Jessica Silvborg 55:38 Finished
167 43 59 Dam Martina Jönsson 55:40 Finished
168 44 183 Dam Karin Lindblom 55:46 Finished
169 125 186 Herr Christian Andersson 55:50 Finished
170 126 140 Herr Travis Cameron 56:01 Finished
171 45 141 Dam Paula Cameron 56:02 Finished
172 127 154 Herr Johan Hagman 56:04 Finished
173 46 244 Dam Vibeke Svedenborn 56:11 Finished
174 128 162 Herr Anders Bengtsson 56:25 Finished
175 47 155 Dam Elisabet Karlsson 56:26 Finished
176 48 94 Dam Annelie Löfgren 56:27 Finished
177 49 77 Dam Tina Lövgren 56:35 Finished
178 50 76 Dam Mari Håkansson 56:35 Finished
179 129 80 Herr Ronny Dahl 56:46 Finished
180 51 86 Dam Helena Dahl 56:47 Finished
181 52 85 Dam Linda Andersson 56:47 Finished
182 53 168 Dam Pia Egeriis 56:52 Finished
183 54 159 Dam Anna Johnsson 56:57 Finished
184 55 158 Dam Ulrika Rogland 56:59 Finished
185 130 33 Herr Mimmi Hofwimmer 57:06 Finished
186 56 28 Dam Gabriella Carlsson 57:06 Finished
187 131 204 Herr Mikael Nilsson 57:10 Finished
188 57 217 Dam Caroline Berglund 57:25 Finished
189 132 58 Herr Alexander Damm 57:40 Finished
190 58 57 Dam Simon Damm 57:40 Finished
191 133 90 Herr Dean Mulley 58:02 Finished
192 59 92 Dam Hanna Karlton 58:03 Finished
193 134 93 Herr Joakim Nymberg 58:05 Finished
194 60 91 Dam Magdalena Rosenberg 58:05 Finished
195 61 25 Dam Siri Dahlin 58:31 Finished
196 62 190 Dam Lina Bodén 58:32 Finished
197 63 185 Dam Elin Persson 58:32 Finished
198 64 227 Dam Desirée Karlsson 58:45 Finished
199 65 213 Dam Victoria Karlsson 58:47 Finished
200 66 143 Dam Marina Silfverberg 58:55 Finished
201 135 39 Herr Dennis Bengtsson 59:03 Finished
202 67 171 Dam Sanna Berggren 59:14 Finished
203 68 236 Dam Ida Abrahamsson 59:43 Finished
204 69 69 Dam sandra källberg 59:51 Finished
205 70 70 Dam Ann Gustafsson 59:56 Finished
206 136 88 Herr Mats Rickardsson 1:00:12 Finished
207 137 89 Herr Tomas Gustafsson 1:00:12 Finished
208 138 242 Herr Anna Starck 1:00:31 Finished
209 139 189 Herr Andreas Molin 1:00:35 Finished
210 71 239 Dam Yvonne Persson 1:00:55 Finished
211 140 240 Herr Mats Nordin 1:00:57 Finished
212 141 122 Herr Philip Gullberg 1:02:18 Finished
213 142 37 Herr Monica Bengtsson 1:02:49 Finished
214 143 18 Herr Fightstudio Kund 1 1:03:10 Finished
215 144 24 Herr Marcus Grantinge 1:03:12 Finished
216 72 147 Dam Malin Opazo 1:03:31 Finished
217 145 176 Herr Christopher Hall 1:04:28 Finished
218 73 175 Dam Carina Månsson 1:04:36 Finished
219 146 103 Herr Christoffer Bjermer 1:05:00 Finished
220 147 79 Herr Teodor Dahl 1:05:18 Finished
221 74 78 Dam Carina Hagen Nordmarken 1:05:21 Finished
222 75 233 Dam Christa Kempe 1:06:39 Finished
223 76 238 Dam Maria Rosengren 1:09:56 Finished
224 77 241 Dam Carola Lindgren 1:10:18 Finished
225 78 235 Dam Erika Erlandsson 1:10:18 Finished
226 148 237 Herr Daniel Jonsgården 1:10:20 Finished
54 Herr Daniel Greco Did not finish
211 Dam Leyla Agalar Did not finish
218 Herr Johan Gustav Zandén Did not finish
8 Dam Cathrine Fischlein Started
10 Herr Johan Gabrielsson Not started
20 Herr Vinge Deltagare 1 Not started
21 Herr Vinge Deltagare 2 Not started
22 Herr Vinge Deltagare 3 Not started
27 Dam Jennica Weidheim Not started
29 Herr Mark Davis Not started
42 Herr Radio Active 6 Not started
43 Herr Radio Active 7 Not started
47 Dam Sanna Wesén Not started
48 Herr Andreas Knutson Not started
52 Dam Louise Brandek Not started
53 Herr Björn Johansson Not started
55 Herr Magnus Weder Not started
56 Herr Lars Hansson Not started
96 Herr Hampus Elm Not started
98 Herr Daniel Elm Not started
123 Herr Tim Sahlin Not started
133 Dam Karoline Lindahl Not started
153 Herr Fredrik Svensson Not started
106 Dam Zylfije Mehmeti Not started